(098) 131-95-72
(063) 937-56-14
ordistm@gmail.com

Козетка і її родичі

Вже ніхто, крім антикварів і дипломованих мистецтвознавців, не бачить різниці між козетку і кушеткою, дюшес і рекамьє. А тим часом у кожного предмета своя конструкція і своя історія. Об'єднує їх лише одна характерна ознака: на них передбачається сидіти уздовж. Причому злегка навскоси, в повному обсязі витягнувшиноги.

1113.jpg   В обрисах сучасних меблів нерідко вгадуються відомі історичні прототипи.    

  Історичні лежанки

  Кушетка (від фр. Сoucher - «спати»). Диван-кушетка - це м'яка лавка з одним підлокітником або шезлонг з яскраво вираженим підголов'ям (в деяких моделях його положення можна регулювати). Диван-кушетка, який увійшов в моду при Людовіку XV, спочатку виглядав як лежанка з восьмома ногами без жодного підголов'я. Пізніше у нього з'явилася спинка, а число ніжок скоротилося до чотирьох.

Історично, кушетка - це м'яка лавка з одним підлокітником. Але сучасні виробники нехтують цим правилом.

Від кушетки відбулися відразу два предмети м'яких меблів - рекамьє і дюшес. Але аж ніяк не козетка! Козетка має свою унікальну історію походження.

Ceccotti, дизайн Cotiis Vincenzo de..jpgДюшес (фр. Duchesse - герцогиня). Так називають шезлонг зі спинкою округлої форми, схожою на форму козетки. Згодом трансформувався в «дюшес-бризе», просторе крісло з приставним пуфом.

Типовий дюшес-бризе, адаптований для сучасного інтер'єру.

 Рекамьє (фр. Recamier - прізвище знаменитої світської левиці, що жила в кінці XVIII-середині XIX століття). У Луврі зберігається портрет пензля Жака Луї Давида, на якому мадам Рекамьє лежить на кушетці з характерними обрисами. Власниця найвідомішого в Парижі салону запрошувала в будинок іменитих політичних діячів, поетів, художників. Не дивно, що манера її приймати гостей лежачи швидко поширилася на все освічене суспільство. «Підлокітник» у кушетки-рекамьє служив продовженням спинки (розташованої в торці м'якої лави) і повторював лінію руки, витягнутої вздовж тіла.

I-sofa от фабрики Moda by Di liddo e Perego..jpg1104.jpg1105.jpg1103.jpg

Ознаки козеткі. Відмінність козеткі від дивана і банкетки зрозуміло: у першого є повноцінна спинка, у другій спинка відсутня в принципі. У козеткі спинка є, але в усіченому вигляді. У порівнянні з шезлонгом цей предмет коротший (витягнутися на ньому в повний зріст не вийде), а сидіння у нього ширше. І взагалі, на шезлонгу лежать, а на козетці сидять.

Козетка (франц. causette – легка бесіда). Йшли роки, звичаї ставали суворішими. Лежати під час розмови вже не вважалося хорошим тоном. Панянки випрямили власні спини, але кокетливо обнімати спинку рекамье не перестали. І тоді червонодеревці створили гібрид - так звану козетку. У дивана-козетки є характерна виїмка, де сходяться два колишніх «підлокітника». Дама і кавалер чинно сидять по різних кутах сидіння козеткі, їх особи звернені один до одного (за це відповідають поглиблення в спинці). І лише поклавши руку на вигин підлокітника (кожен зі свого боку), вони можуть крадькома стикнутися пальцями.


kuhonnye_shkafy_531_1460714171.jpg studiya_mebeli_49_1460714171.jpg kuhonnyj_garnitur_341_1460714170.jpg kuhonnye_shkafy_436_1460714098.png

                                                   Типи сучасних козеток

  • Незалежні, що окремо стоять. У наш час диван-козетка став більш функціональним в порівнянні з історичними прототипами. Деякі моделі трансформуються в односпальне ліжко (досить відвернути підлокітник). Або пропонуються крісла-трансформери, які в напврозкладеному стані теж представляють собою козетку. Часто від повноцінного дивана ці моделі відрізняє лише відсутність одного підлокітника.
  • Козетка як елемент модульних м'яких меблів. Під цією назвою фігурує будь-яке подовжене сидіння. Найчастіше такий модуль використовують для оформлення кута дивана: є подушка спинки і один підлокітник. Таку козетку варто було б назвати «рекамье», але, повторимося, виробники меблів до особливої ​​точності не прагнуть.

Вытяжки Столешницы Вытяжки Пескоструй Гардеробная Магазин мебели Столешницы Раскладка рал Вытяжки Кухонный гарнитур Кухонные шкафы Кухонный гарнитур Студия мебели Кухонные шкафы

To Top
МЕБЕЛЬ НА ЗАКАЗ ВИННИЦА
Тел: +3 8(067) 430-80-05; +3 8(098) 131-95-72;
E-mail: meble_style@mail.ru