Популярные
Резные ажурные панели МДФ
Что такое патинирование?
Полки на стену
Виниловые наклейки
Подбираем обои на кухню
Рамочный профиль "фасады"
Ручки ВРЕЗНЫЕ
Особенности стилей кухонного гарнитура.
Красивая прихожая – хорошее впечатление о доме
Малометражка...кухни 4-5 кв /м
Патинированные фасады
Идеи для заполнения стен
Козетка і її родичі
Вже ніхто, крім антикварів і дипломованих мистецтвознавців, не бачить різниці між козетку і кушеткою, дюшес і рекамьє. А тим часом у кожного предмета своя конструкція і своя історія. Об'єднує їх лише одна характерна ознака: на них передбачається сидіти уздовж. Причому злегка навскоси, в повному обсязі витягнувшиноги.
В обрисах сучасних меблів нерідко вгадуються відомі історичні прототипи.
Історичні лежанки
Кушетка (від фр. Сoucher - «спати»). Диван-кушетка - це м'яка лавка з одним підлокітником або шезлонг з яскраво вираженим підголов'ям (в деяких моделях його положення можна регулювати). Диван-кушетка, який увійшов в моду при Людовіку XV, спочатку виглядав як лежанка з восьмома ногами без жодного підголов'я. Пізніше у нього з'явилася спинка, а число ніжок скоротилося до чотирьох.
Історично, кушетка - це м'яка лавка з одним підлокітником. Але сучасні виробники нехтують цим правилом.
Від кушетки відбулися відразу два предмети м'яких меблів - рекамьє і дюшес. Але аж ніяк не козетка! Козетка має свою унікальну історію походження.
Дюшес (фр. Duchesse - герцогиня). Так називають шезлонг зі спинкою округлої форми, схожою на форму козетки. Згодом трансформувався в «дюшес-бризе», просторе крісло з приставним пуфом.
Типовий дюшес-бризе, адаптований для сучасного інтер'єру.
Рекамьє (фр. Recamier - прізвище знаменитої світської левиці, що жила в кінці XVIII-середині XIX століття). У Луврі зберігається портрет пензля Жака Луї Давида, на якому мадам Рекамьє лежить на кушетці з характерними обрисами. Власниця найвідомішого в Парижі салону запрошувала в будинок іменитих політичних діячів, поетів, художників. Не дивно, що манера її приймати гостей лежачи швидко поширилася на все освічене суспільство. «Підлокітник» у кушетки-рекамьє служив продовженням спинки (розташованої в торці м'якої лави) і повторював лінію руки, витягнутої вздовж тіла.
Ознаки козеткі. Відмінність козеткі від дивана і банкетки зрозуміло: у першого є повноцінна спинка, у другій спинка відсутня в принципі. У козеткі спинка є, але в усіченому вигляді. У порівнянні з шезлонгом цей предмет коротший (витягнутися на ньому в повний зріст не вийде), а сидіння у нього ширше. І взагалі, на шезлонгу лежать, а на козетці сидять.
Козетка (франц. causette – легка бесіда). Йшли роки, звичаї ставали суворішими. Лежати під час розмови вже не вважалося хорошим тоном. Панянки випрямили власні спини, але кокетливо обнімати спинку рекамье не перестали. І тоді червонодеревці створили гібрид - так звану козетку. У дивана-козетки є характерна виїмка, де сходяться два колишніх «підлокітника». Дама і кавалер чинно сидять по різних кутах сидіння козеткі, їх особи звернені один до одного (за це відповідають поглиблення в спинці). І лише поклавши руку на вигин підлокітника (кожен зі свого боку), вони можуть крадькома стикнутися пальцями.
Типи сучасних козеток
- Незалежні, що окремо стоять. У наш час диван-козетка став більш функціональним в порівнянні з історичними прототипами. Деякі моделі трансформуються в односпальне ліжко (досить відвернути підлокітник). Або пропонуються крісла-трансформери, які в напврозкладеному стані теж представляють собою козетку. Часто від повноцінного дивана ці моделі відрізняє лише відсутність одного підлокітника.
- Козетка як елемент модульних м'яких меблів. Під цією назвою фігурує будь-яке подовжене сидіння. Найчастіше такий модуль використовують для оформлення кута дивана: є подушка спинки і один підлокітник. Таку козетку варто було б назвати «рекамье», але, повторимося, виробники меблів до особливої точності не прагнуть.