Популярные
Резные ажурные панели МДФ
Что такое патинирование?
Полки на стену
Виниловые наклейки
Подбираем обои на кухню
Рамочный профиль "фасады"
Ручки ВРЕЗНЫЕ
Особенности стилей кухонного гарнитура.
Красивая прихожая – хорошее впечатление о доме
Малометражка...кухни 4-5 кв /м
Патинированные фасады
Идеи для заполнения стен
Колір в інтер'єрі
Щоб квартира відповідала Вашому смаку і була максимально комфортною, слід грунтуватися на таблиці поєднання кольорів і власних відчуттях. Головне - не бійтеся експериментувати: комбінуйте кольори, використовуйте кольорові акценти.
Теорія напівтонів. Її розробив в 19 столітті французький художник Ежен Делакруа. Він першим зобразив, так званий колірний трикутник, чиї вершини вказують на основні кольори (жовтий, червоний і синій), ребра - на додаткові (зелений, оранжевий, фіолетовий), які утворюються, якщо змішати основні. Наприклад, при змішуванні жовтого з синім виходить зелений. При обертанні трикутника ребро буде вказувати на результат змішання тонів, відповідних вершин.
• Родинно-контрастні кольори розташовуються в суміжних чвертях. Це: теплі (жовто-червоні і жовто-зелені) і холодні (синьо-зелені і синьо-червоні) кольору.
• Колірна гармонія існує між квітами, що розташовуються навпроти один одного.
• Поєднання двох родинно-контрастних кольорів значно збагатиться при додаванні квітів близьких по тону, більш світлих або темних.
• Прекрасно поєднуються кольори, розташовані у вершинах вписаного в колірний круг рівностороннього трикутника. Повертаючи такий трикутник всередині кола, ви можете отримати будь-яке поєднання кольорів, при цьому воно обов'язково буде гармонійним.
Аналог. Це поєднання кольорів, близьких один одному по спектру. Один колір в інтер'єрі квартири домінує, інший - виступає в якості акценту. Не забувайте про те, як правильно витримувати колірні поєднання в інтер'єрі.
Контраст. Палітра кольорів в інтер'єрі в цьому випадку складається з двох контрастних кольорів. Основний колір в інтер'єрі квартири (наприклад, сині стіни) врівноважується контрастним (помаранчевої меблями і шторами). По тону меблі повинна бути світліші за підлогу, але темніші стін. Але контрастні кольорові сполучення в інтер'єрі швидко приїдаються, навіть починають дратувати. Тому не рекомендується застосовувати таке поєднання кольорів в інтер'єрі житлових приміщень: спальні, кабінеті, дитячої. А ось в інтер'єрі санвузла або кухні - будь ласка.
Монохром. Поєднання різних відтінків одного кольору. Такіколірні рішення в інтер'єрі створюють спокійний інтер'єр. Щоб кімната не стала нудною і монотонною, обов'язкова присутність яскравих акцентів: картини настінах, вази або меблі. Застосовуючи таке поєднання кольорів в інтер'єрі, пам'ятайте, що підлога повинна бути темнішою, ніж стіни і стеля.
Магія кольору
Зміна простору. Таке можливо, якщо правильно підібрати палітру кольорів в інтер'єрі. Можна розширити або зменшити, «відзонувати» простір, «охолодити» сонячну кімнату або «зігріти» приміщення з вікнами на північ. Приміром, темні або теплі кольори зменшуються площу, а світлі або холодні навпаки - збільшують. Стеля стане вище, якщо зробити його на тон світліше стін. А збільшити вікна можна, пофарбувавши рами в колір стін. Вплив на людину. Поговоримо про психологію кольору в інтер'єрі. Переважання того чи іншого кольору в інтер'єрі може впливати на стан і настрій людини. Наприклад, монохромне середовище проживання призводить до колірного втомлення, а поліхромна - сприятливо впливає на життєдіяльність. Кольорові рішення в інтер'єрі можуть бути різними, важливо знати, що у кожного кольору - своя магія. «Бірюза» дає відчуття свіжості (підходить для ванної), світло-блакитний - заспокоює і викликає сонливість (ідеальний для спальні), жовтий і оранжевий - стимулюють і тонізують (для кухні - в самий раз).